Share

Výber outfitu pre homeoffice nepodceňujte

Tiež máte homeoffice? Zatiaľčo skôr sme niečo také považovali za výhodu, dnes už sa mnohí tešíme do práce, medzi ľudí. No skôr, ako to bude možné, povedzme si, ako sa v domácej kancelárii zariadiť, a hlavne ako sa obliecť, aby sme si zachovali určitú úroveň, ale zároveň nám bolo pohodlne a cítili sme sa dobre aj napriek čakaniu na návrat do tej skutočnej kancelárie.

Niektorí ľudia majú toľko nasadenia a vôle, že k plnohodnotnej práci z domu žiadne špeciálne „barličky“ nepotrebujú. Iní však môžu mať problém s tým, že ich vyruší akýkoľvek vonkajší podnet. A v takom prípade je vhodné si povedať, ako si udržať seriózny pracovný postoj aj vtedy, keď nad nami priamo nestojí šéf.

Začnite tým, že budete robiť všetky ranné rituály, ktoré poznáte z čias, keď ste „normálne“ chodili do práce. Takže si nastavte budík na rovnakú hodinu – najlepšie tú, v ktorú ste vstávali predtým, mínus doba strávená cestovaním do zamestnania.

A po zobudení si zacvičte, choďte si zabehať, napite sa vody, naraňajkujte sa, spravte si kávu a niekde medzitým si urobte čas aj na sprchu, rannú hygienu, prípadne na mejkap. No potom už prejdite k obliekaniu.

Viete, čo na seba? Tak po prvé, v pyžame rozhodne nezostávajte. Mohli by ste získať pocit, že práca je súčasť vášho súkromného života. Skrátka by ste obe oblasti ťažšie dokázali oddeliť. Zbavíte sa tým aj stereotypu a rutiny, ktorá nás v týchto dňoch ubíja takmer všetkých. A možno budete aj pozitívnejšie myslieť.

Čo si obliecť, keď máte homeoffice

Večná otázka predovšetkým žien, ktorá však v tomto čase homeoffice dostáva nový rozmer. V pyžame môžete vyjsť tak maximálne pred dom vyhodiť smetie do kontajnera, ale pred počítač si takto nesadajte. V takej teplákovej súprave sa vám bude robiť asi najlepšie a najpohodlnejšie.

Podľa nás sú homeoffice vhodné teplákové súpravy, ktoré majú rovnaký spodok aj vršok. Teda hovoríme teraz o farbách a vzoroch. Takéto komplety nemusia byť fádne a šedé, ale naopak pekne farebné, aby ste sa v nich cítili dobre.

Pri častých videohovoroch s klientmi alebo kolegami je však nutné prejsť k mierne formálnejšiemu odevu. Najskôr si však minimálne v zornom poli počítača poupratujte, pretože neporiadok za vami o vás vypovie oveľa viac ako chýbajúci mejkap či mierne pokrčené tričko. A keď už sme u tých tričiek, vedeli ste, že formálnejší odev zahŕňa aj tie?

Pohodlné oblečenie na homeoffice
Pohodlné oblečenie na homeoffice

Pohodlie až na prvom mieste – pokojne aj v legínach a tričku

Skutočne si kvôli päťminútovému videohovoru dvakrát za deň nemusíte kupovať nové sako či dokonca kostým. Stačí vám pekné tričko, ale pozor – jednofarebné, lebo vzory sa v tomto prípade veľmi nehodia.

Zvlášť ak na nich figurujú vaše obľúbené televízne postavičky či náhodne generované rušivé nápisy. Skúste si kúpiť univerzálne dámske tričká vo viacerých farbách a striedať ich. Okrem domácej kancelárie ich využijete aj potom, keď pôjdete von nakúpiť alebo športovať.

Dolnú časť tela môžete mať stále oblečenú v tých teplákoch. Ale pozor – ak za sebou máte zrkadlo, radšej ho zakryte, nech váš náprotivok na druhej strane éteru neurazíte (alebo nepobavíte).

Mimo prípady rôznych konferencií a on-line stretnutí však môžete pokojne ísť aj do tej mikiny. Tá by mala byť tiež pohodlná a tentokrát kľudne môže mať aj vzory. Takže sa pohodlne posaďte a užívajte si aj tú pracovnú dobu, v priebehu ktorej nemusíte vyzerať, ako by ste sa práve prebudili.

Náladu si môžete zlepšiť aj farbami. Tie môžu byť aj krikľavé, vrátane žltej, oranžovej, ružovej, červenej, zelenej, modrej či fialovej. Každá z týchto farieb niečo symbolizuje a vytvára v nás nejakú emóciu.

Ak sa napríklad chcete zbaviť napätia, voľte kľudne pokojnú a univerzálnu bielu. Motiváciu a energiu do žíl vám zase prinesie spomenutá žltá.

V internetovom obchode modneveci.sk nájdete viac informácii o kvalitnom oblečení na rôzne príležitosti, užitočné články, odporúčania, množstvo kvalitného tovaru aj odborné poradenstvo pri výbere vhodného outfitu.

mlynska.sk