Share

Masáž tváre vás pozitívne naladí

Človek by sa mal aspoň z času na čas rozmaznávať. Chodiť na wellness, do sauny či trebárs na masáže. A tu sa zastavme. Vedeli ste, že okrem masáže chrbta si môžete dopriať aj masáž tváre? Tú síce ocenia skôr ženy, ale prospešná je aj pre mužov. Masáž tváre je procedúra, ktorú by ste si mali dopriať ideálne raz do týždňa.

Na takéto návštevy u profesionálneho maséra však má málokto čas a peniaze. Našťastie existujú kurzy, na ktorých môžete vypiľovať svoje schopnosti a potom sa masírovať buď sami alebo navzájom s partnerom. Uvoľňujúca masáž tváre má viaceré pozitívne účinky na ľudské telo aj psychiku – budete sa po nej cítiť dobre a dokonca aj lepšie vyzerať.

Proti kruhom pod očami

Trápia vás kruhy pod očami a opuchy? Potom nie ste sami, lenže ako sa ich zbaviť? Aj tento problém môže čiastočne vyriešiť masáž tváre. Najmä vtedy, keď sú vaše kruhy pod očami spojené skôr s génmi ako so stresom.

Aj keď stres samozrejme hrá veľkú úlohu nielen pri týchto nevzhľadných opuchoch, ale aj pri ďalších nielen kožných komplikácií, o ktorých si povieme.

Masáž tváre je vhodné kombinovať s lymfodrenážou, ďalším špeciálnym typom masáže, vďaka ktorému sa môžete zbaviť nečistôt a toxínov z tela. Lymfodrenáž môže vykonávať buď masér svojimi rukami alebo si tieto techniky môžete osvojiť sami.

Zbavte sa pigmentových škvŕn

Vráťme sa však k masáži tváre. Tá totiž dokáže aj iné zázraky, napríklad obmedziť tvorbu pigmentových škvŕn. Tie sa totiž neobjavujú iba u starších dám, ale trápia aj mladšie ročníky.

Môže za ne prílišná tvorba melanínu, teda kožného farbiva, ktoré je síce potrebné, ale iba do určitej miery. Zmeny v tvorbe melanínu môžu mať na svedomí hormonálne zmeny spôsobené napríklad tehotenstvom alebo menopauzou.

Mnohé ženy, ktoré pigmentové škvrny trápia, siahajú po drahých krémoch alebo ešte drahšej plastickej chirurgii. Skôr, než sa k niečomu takému uchýlite, by ste mali vyskúšať práve masáž tváre.

Aj preto, že tie najlacnejšie riešenia môžu byť často aj tými najefektívnejšími. Okrem pigmentových škvŕn takto môžete čiastočne zredukovať aj prejavy starnutia, ako sú najmä vrásky.

Masáž tváre podporuje tvorbu kolagénu

Ak máte problém s vráskami, respektíve máte pocit, že sa vám na váš vek vytvárajú až príliš, potom tiež môžete vyskúšať masáž tváre, ktorá okrem iného podporuje aj prirodzenú tvorbu kolagénu.

Kolagén je v dnešnej dobe hitom, ktorý je propagovaný v každej reklame na krémy a tiež v špeciálnom prášku, ktorý si ženy rozpúšťajú a pijú ho.

Našťastie existuje prirodzenejšia cesta, ako zvýšiť tvorbu kolagénu. Telo si ho totiž vytvára samo. Zvýšenie produkcie kolagénu naštartuje práve masážou tváre. Mala by byť podporená tiež zdravou životosprávou.

Samozrejmosťou je obmedzenie fajčenia ideálne až na úplnú nulu, ale tiež vyvážená strava, obsahujúca najmä vitamín D a omega 3 mastné kyseliny.

Kolagén dokáže vášmu organizmu pomôcť vyrovnať sa najmä s mimickými vráskami, ktoré sa vytvárajú okolo očí, úst či na čele. Vďaka kolagénu je pleť pružnejšia, má mladistvejší vzhľad a prejavuje sa na nej tzv. anti-age efekt.

Samozrejmosťou je pozitívny vplyv masáže tváre na psychiku. Najmä ak k nej využijete profesionálneho maséra alebo partnera či kamarátku. Ľudský dotyk totiž dokáže doslova zázraky. Pri masáži tváre príjemne zregenerujete a zrelaxujete a váš pohľad sa rozjasní, čo má v konečnom dôsledku pozitívny vplyv aj na vašu pleť.

Tá bude žiarivejšia, pevnejšia a zároveň vláčnejšia a elastickejšia. A vy potom môžete vyzerať mladšia, než aký je v skutočnosti váš vek.

Tradičná tibetská medicína, ktorej odkaz web epam.sk prináša aj vám, sa snaží nájsť prvotné príčiny ochorení, posilniť a naštartovať uzdravujúce schopnosti organizmu a riešenie ochorení z hľadiska celostnej medicíny. Na webe nájdete Magazín zdravia s množstvom článkov, informácie o zdravom životnom štýle, odborné poradenstvo a pomoc pri zlepšovaní kvality vášho života.

mlynska.sk